VÝBĚR MNTM: SVÁTEČNÍ REKLAMY, KTERÉ ZAHŘEJÍ U SRDCE

10. 8. 2023
Zdroj: Freepik.com
AKTUALITY INSPIRACE ZAHRANIČNÍ
Sváteční sezóna je sice daleko před námi, na její plánování ale není času nazbyt. Společnost QuickFrame by MNTN každý měsíc sestavuje výběr nejlepších kreativ reklam, jejichž koncept publikum oslovil. A nyní je ten správný čas podívat se na několik oblíbených svátečních reklam z minulé sezóny, co mohou poskytnout inspiraci pro nadcházející sváteční kampaně.

Můžete mít totiž ten nejmodernější produkt na trhu, ale pokud vaše videoreklamy nebudou dokonale zářit v "záplavě svátečních světel" jiskřit, budete velmi těžké přeměnit očekávání v ty pravé spotřebitelské vášně.

Klenotnictví Ben Bridge
Reklama na klenotnictví Ben Bridge je skvělým příkladem videa, které vytváří hřejivý pocit, o který se všichni o svátcích snažíme. Už tím, že reklamu otevíráte vzpomínkami rodiče a dítěte, jste pravděpodobně zaujali empatická srdce mnoha diváků. (Jinými slovy, začněte plakat.) Díky vánočnímu stromku, světýlkům a optimistické hudbě v průběhu celé reklamy je scéna připravena tak, že diváci vědí, co mohou očekávat. Téměř okamžitě víme, že budeme sledovat nějakou sváteční radost.

Ukázka nádherných okamžiků rodiny, která tráví společně čas během svátků po celý svůj život. Vedle těchto vizuálů provází diváka celým videem text ve spodní části obrazovky, který v něm vzbuzuje pozitivní emoce.

Pokud hledáte způsob, jak v letošní sváteční sezóně ztvárnit reklamu ve stylu feel-good, přemýšlejte o tom, jak by vaši spotřebitelé mohli trávit společný čas v souvislosti s vašimi produkty. Pokud jste maloobchodní prodejce, možná budete moci využít podobný aspekt a myšlenku darování dárků. A spojuje-li vaše služba lidi, předveďte, jak by to mohlo vypadat.

Freshpet


Tato reklama Freshpet přináší nové pojetí klasického svátečního příběhu. Vytvořením nového příběhu na základě tradiční pohádky o sněhulákovi Frostym nabízí svému publiku něco známého, ale s novým nádechem! Vzhledem k tomu, že mnoho svátečních tradic zahrnuje vyprávění příběhů, filmy nebo jiné podobné formy zábavy, je to pro společnost Freshpet skvělý způsob, jak zaujmout publikum srozumitelným způsobem.Navíc je reklama vhodná pro celou rodinu a skvěle se hodí pro ty večery, kdy se všichni společně sejdou u televize. Díky dětskému vyprávění příběhu, product placementu a roztomilým pejskům, kteří se snaží rozbalit dárky, si každý najde něco, co ho potěší!

Pokud chce vaše značka vytvořit podobnou reklamu, přemýšlejte, jak můžete převyprávět známý příběh. Existuje jiná sváteční klasika, která se více shoduje s vaší značkou? Jak můžete do tohoto příběhu vložit své produkty? Nezapomeňte - lidé se obvykle dívají na televizi kvůli zábavě, takže si klidně nasaďte kreativní klobouk a podělte se o jedinečný příběh, se kterým se mohou spojit.

Stance


Reklamy nemusí být dlouhé ani složité, aby měly pozitivní dopad. Tato reklama společnosti Stance pro sociální sítě představuje několik různých produktů a vytváří optimistické sváteční poselství během pouhých 11 sekund.

Díky preciznímu produktovému marketingu a zábavné sváteční hudbě je tato sezónní reklama účinným způsobem propagace různých produktů s vánoční tematikou. Protože ponožky jsou poměrně univerzálním dárkem a reklama ukazuje, že Stance má ponožky pro každou osobu na vašem seznamu.Reklama také ilustruje několik osvědčených postupů pro tvorbu reklamní kreativy. Společnost Stance zařadila na začátek své logo a název, který používala na obrazovce v průběhu celého videa, a reklamu zakončila názvem své značky, logem a CTA. Přestože třeba nemáte velký rozpočet nebo mnoho času, můžete vytvořit podobnou reklamu, která představí několik variant vašeho produktu.

A i když je tedy ještě příliš brzy začít reklamy na zimní svátky vysílat, je určitě ten nejvyšší čas je vytvořit.  Pouze se správnou marketingovou strategií sváteční reklamy se budete moci ujistit, že vaše značka je ta, kterou si diváci zapamatují.

Zdroj: quickframe.com

Načítání dalších...