TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

Nic nevytváří slávu tak jako televize. Stejně jako její pořady dělají z lidí hvězdy, televizní reklama dělá ze značek známé osobnosti. Důvodů je celá řada. Rozsah a dosah televize jsou nepřekonatelné a nemůžete se stát slavnými, pokud o vás nikdo neslyšel. Rozsah a dosah znamená, že značky v televizi dávají velmi veřejný slib, který, jak upozornil Rory Sutherland, je silný: „Veřejné sliby mají větší váhu,“ říká, „proto jsou slova ‚jak je vidět v televizi‘ přesvědčivější než  „jak je vidět na Facebooku'“.

Televize vytváří slávu také díky své signalizační síle a tím, jak je všeobecně vnímána. V reklamě nezáleží jen na tom, co říkáte, ale i na tom, kde to říkáte, a je prokázáno, že televize je médium, které vysílá nejsilnější signály o společenském postavení, popularitě a úspěchu a předčí ostatní média v naznačování kvality, sebevědomí a síly značky.

A k její síle vytvářet slávu přispívá i to, že televize je sdíleným zážitkem. Sledování televize a jejích reklam ve společnosti vytváří příležitosti pro osobní doporučení, generuje konverzaci, zvyšuje paměť a zesiluje emoce.

Televizní spot efektivně pomáhá se zapamatovatelností propagovaného produktu či služby. Vydařená televizní reklama tak může zapříčinit, že se samotný produkt stane svého druhu celebritou. Ba co víc, představte si, jaký efekt má pak reklama na méně známou značku. Růst parametru „brand awareness“ díky televizní kampani není jen naivní představou. Televize totiž prokazatelně dokáže značku proslavit. Ve ScreenVoice MAGAZÍNU se podíváme na to, které celebrity se ukázaly v českých reklamách. A že jich nebylo málo.

Přečtěte si k tématu

ŠŤASTNÁ SEDMIČKA: 7 NEJVĚTŠÍCH MARKETINGOVÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ PRO TELEVIZNÍ REKLAMU

29. 4. 2024

Během sezónních událostí bývá efekt televizní reklamy mnohonásobný. Pokud jste ještě neuvažovali o sezónním cílení, přečtěte si několik konkrétních příkladů, které vám mohou pomoci s rozhodováním.

MÝTY VERSUS REALITA: PRAVDA O TELEVIZI A TELEVIZNÍ REKLAMĚ

18. 4. 2024

Televize i v dnešní době oslovuje velké množství diváků, vzbuzuje emoce, nabízí nejvyšší efektivitu a návratnost investic, maximální pozornost i důvěru. Nejen proto zůstává vysoce efektivním, důležitým a leckdy i klíčovým prvkem média mixu.

TELEVIZE MÁ STÁLE NEJVYŠŠÍ SLEDOVANOST. VELKÁ TELEVIZNÍ OBRAZOVKA MÁ PRO DIVÁKY SVÉ NEPOPIRATELNÉ KOUZLO

14. 4. 2024

Čísla hovoří jasně. Neporazitelnou královnou domácí zábavy je stále televize. Moderní technologie jsou sice zajímavé, ale televizi z trůnu nesesadily. Proč? Přečtěte si v našem shrnutí, jaká esa má dnešní televize v rukávu.

STUDIE USA: CTV JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍM DIGITÁLNÍM REKLAMNÍM KANÁLEM

31. 3. 2024

Podle průzkumu společnosti tvScientific plánuje 23 % respondentů v roce 2024 zvýšit své výdaje na reklamu v CTV. Nový průzkum mezi marketéry zjistil, že inzerenti považují reklamu v CTV za nejefektivnější digitální kanál ve svém mediálním mixu. 23,6 % z nich plánuje v roce 2024 zvýšit své výdaje na kampaně v propojené televizi (CTV), jak… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

STUDIE USA: DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ SLEDOVÁNÍ SPORTU JE SPOLEČNÉ SDÍLENÍ ZÁŽITKU S BLÍZKÝMI

27. 3. 2024

Průzkum DirecTV zjistil, že 84 % respondentů sleduje živé sportovní přenosy s přáteli a rodinou. Společnost DirecTV zveřejnila nové údaje z průzkumu sledovanosti sportovních přenosů, které zdůrazňují význam společenských aktivit pro oblíbenost sledování sportovních přenosů. Průzkum se zabýval různými zvyky, preferencemi a chováním sportovních diváků. Zjistil, že ohromujících 84 % dotázaných sportovních diváků uvedlo, že každý… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

TŘI FAKTORY, DÍKY NIMŽ JE TELEVIZE ROZHODUJÍCÍ PRO EFEKTIVITU

27. 3. 2024

Pozornost, vliv na emoce a důvěryhodnost – to jsou rozhodujícími prvky toho, co dělá televizi efektivní, říká Peter Field v nové zprávě, která zkoumá dlouhodobý obchodní dopad televizní reklamy. Na televizi (stále) záleží! Neustále a opakovaně se potvrzuje, že televize zůstává konstantou účinné reklamy a stále častěji i ziskových společností. „Tvrdím, že každý obchodník, který… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

JAK NA EFEKTIVNÍ SPONZORING? SPONZORING NA CHANNEL 4 SALES JEDE BOMBY

21. 3. 2024

V situaci, kdy bezpečnost a transparentnost značek jsou v mediálním průmyslu prvořadým problémem, společnost Channel 4 Sales nedávno představila výsledky své exkluzivní studie Sponsorship Rocks. Tato komplexní analýza poskytuje přesvědčivé poznatky pro značky, které se pohybují ve složitém světě reklamy. Na základě téměř 240 sponzoringů a 666 vln výzkumu zahrnujících více než 400 000 diváků… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

TELEVIZNÍ REKLAMA NENÍ DRAHÁ. NABÍZÍ VYSOKOU NÁVRATNOST INVESTIC A MOHOU SI JI DOVOLIT I MENŠÍ FIRMY

21. 3. 2024

Je velmi důležité, aby marketéři televizi jako mediální kanál na jedné straně nepodceňovali – a na druhé straně se jí nebáli. Cena reklamy v televizi závisí na širokém spektru faktorů a není vždy nutno vynakládat závratné částky.

TELEVIZE MÁ NEJVYŠŠÍ DŮVĚRU A POZORNOST. DÍKY TĚMTO FAKTORŮM JE VÝKONNĚJŠÍ NEŽ JINÁ MÉDIA

14. 3. 2024

Za stojí pevnou pozicí televize jako reklamního média stojí důvěryhodnost a schopnost televizní reklamy získat a udržet pozornost publika.

STUDIE: JAKÝ INFLUENCER MÁ NEJVĚTŠÍ VLIV NA NÁKUPY? TELEVIZE

8. 3. 2024

Americká organizace TVB zveřejnila výsledky studie Nákupní trychtýř 2024, která zjišťovala význam mediálních platforem při ovlivňování spotřebitelů během nákupního rozhodovacího procesu. TVB pověřila společnost GfK provedením této studie, která zkoumala spotřebitele vystavené reklamě v osmi kategoriích prostřednictvím KAŽDÉ z více než 20 mediálních platforem. Vzhledem k tomu, že se nové mediální platformy rozšiřují a spotřebitelé… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

STUDIE THINKBOX: REKLAMĚ SE SKVĚLE DAŘÍ V OBÝVACÍM POKOJI

7. 3. 2024

Poklidné domácí prostředí obývacího pokoje je pro úspěch reklamy nejvhodnější. To je klíčové zjištění studie videoreklamy, která zkoumala, kde v domácnosti je reklama nejpravděpodobněji zapamatovatelná – a proč. Studie Context Effects, kterou společně provedly společnosti Map The Territory a Tapestry Research na objednávku Thinkboxu, identifikovala zásadní faktory ovlivňující výkon videoreklamy v domácnosti a také jejich… Pokračovat ve čtení TÉMA MĚSÍCE: TV ZVIDITELŇUJE

TELEVIZNÍ REKLAMA A PROPAGACE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH JSOU DVA RŮZNÉ SVĚTY, KTERÉ LZE SNADNO PROPOJIT

7. 3. 2024

Někdejší mýtus, že si inzerenti vystačí se sociálními sítěmi, byl dávno vyvrácen. Televizní reklama má totiž své nesporné výhody, které žádné jiné médium nenabízí. A proto je nad slunce zřejmé, že ideálním způsobem, jak z reklamy vytěžit maximum, je zařadit do plánu reklamy oba kanály.

VŠECHNY CASE STUDIES