VIDEA NA VYŽÁDÁNÍ SI PLATÍ ČTVRTINA DOMÁCNOSTÍ

2. 2. 2023
Zdroj: Shutterstock.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA VÝZKUM
Počet domácností, které si předplácejí nějakou službu videa na vyžádání (SVOD), se stále zvyšuje. Nejsilnější pozici má na českém trhu stále Netflix.

Na českém trhu roste počet domácností, které si předplácejí některou ze služeb placeného videa online na vyžádání (SVOD). Pole dat ze zaváděcího výzkumu ATO-Nielsen Admosphere, který má MediaGuru.cz k dispozici, využívá pravidelně nějakou placenou službu, která umožňuje sledování filmů a seriálů podle vlastního výběru, 25 % českých domácností. Data ukazují, že nejvíce odběratelů služeb placeného videa na vyžádání přibylo v domácnostech mezi lety 2020 a 2021 (z 5 % na 19 %). Také v loňském roce se počet platících domácností za SVOD postupně v každém kvartále roku zvyšoval.

Vezmeme-li v úvahu celkový počet domácností v Česku, který podle statistiky ČSÚ dosahuje 4,5 mil., představuje penetrace placeného videa v současnosti 1,12 mil. domácností. To při počítánem průměru 2,3 členů na domácnost znamená cca 2,6 mil. uživatelů. Do tohoto segmentu teď míří nové služby, které v únoru uvedou televizní skupina Prima s nabídkou Prima+ a nadnárodní SkyShowtime.Podle uvedeného výzkumu má zatím nejsilnější pozici na českém trhu Netflix, který si má předplácet téměř 20 % domácností. Následují HBO Max (7 %) a vyrovnanou pozici pak mají Voyo (5 %) a Disney+ (5 %). Posledně jmenovaný vstoupil na český trh v polovině loňského června.

Také podle dat ČSÚ se počet uživatelů placeného videa na vyžádání loni zvyšoval a v souhrnu atakoval hranici 2 milionu uživatelů. Nejvíce služby placeného videa lákají věkové skupiny 25-34 let a 16-24 let.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...