ASOCIACE HBBTV ZVEŘEJNILA TERMÍN SYMPOZIA A UDÍLENÍ CEN HBBTV 2024

21. 3. 202421. 3. 2024
12. Sympozium a udílení cen HbbTV se uskuteční 14.-15. listopadu 2024 v Londýně ve Velké Británii. Dnes to oznámila asociace HbbTV, celosvětová iniciativa zaměřená na poskytování otevřených standardů pro poskytování pokročilých interaktivních televizních služeb prostřednictvím vysílacích a širokopásmových sítí pro připojené televizory a set-top boxy.

Sympozium HbbTV je každoroční událost celého odvětví připojené televize, zaměřený na provozovatele platforem, vysílatele, inzerenty i adtech, standardizační organizace a technologické společnosti. Letošní ročník bude pořádán společně s Everyone TV, což je společný podnik vlastněný a podporovaný předními britskými veřejnoprávními vysílateli BBC, ITV, Channel 4 a Channel 5, který provozuje bezplatné televizní platformy Freeview a Freesat.
"Mít po devíti letech naše sympozium opět v Londýně je zcela přirozené, protože Velká Británie je v mnoha ohledech již řadu let vedoucí zemí v oblasti služeb a inovací HbbTV. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Everyone TV na této zajímavé akci,"

řekl Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV.
"HbbTV bylo klíčové pro úspěch Freeview Play, kterého se prodalo již více než 23 milionů kompatibilních přijímačů. Letošní listopadový summit je ideální příležitostí k představení nové britské streamovací služby Freely, která představuje další krok ve vývoji bezplatné televize. Služba Freely, která se objeví ve druhém čtvrtletí roku 2024, přináší plně integrovaný zážitek ze sledování IP a DTT díky využití nejnovější technologie HbbTV Operator Application v1.2.1,"

řekl Jonathan Thompson, generální ředitel společnosti Everyone TV.

Sympozium a ceny HbbTV 2024 se bude konat v Church House, prestižním místě konání akcí a konferencí v centru Westminsteru v centru Londýna. Historická budova z roku 1887 nabídne inspirativní prostory pro delegáty, sponzory, vystavovatele a pro networking a navazování kontaktů.Program nabídne exkluzivní informace o nejnovějším vývoji v oboru, diskuze o nových službách, zkušenostech a výzvách se zaměřením na specifikace, interoperabilitu, režimy norem a regulaci. Témata zahrnují nový vývoj v oblastech cílené reklamy, DVB-I, aplikace pro operátory HbbTV a vyhledávání aplikací přes širokopásmové připojení fáze 2 (ADB2).

Po úspěšném zavedení nové koncepce v loňském roce se sympozium HbbTV bude opět skládat z tradiční konference s přednáškami, panely a kulatými stoly v první den, po kterém bude večer následovat slavnostní předávání cen HbbTV. Druhý den proběhne nekonference, na níž účastníci rozhodují o programu, tématech a diskusích, a aktivně tak utvářejí a řídí celé zasedání a jeho závěry.


O ASOCIACI HBBTV


Hybridní televize (označovaná jako „HbbTV“) je globální iniciativa, která vytváří specifikaci pro poskytování služeb pokročilé a interaktivní televize a zábavy spotřebitelům pomocí kombinace televizního vysílání a širokopásmového internetu. Specifikaci HbbTV vytvářejí lídři v oboru, aby zkvalitnili zkušenosti spotřebitelů při sledování videa pomocí připojených televizorů, set-top-boxů a víceobrazovkových zařízení. Specifikace HbbTV používá prvky stávajících specifikací z jiných standardů, včetně OIPF, CEA, DVB, MPEG-DASH a W3C. Díky začlenění činnosti organizace Open IPTV Forum (OIPF) v roce 2014 a Smart TV Alliance v roce 2016 je HbbTV schopná oslovit poskytovatele služeb a dodavatele technologií pro IPTV služby i kombinované vysílací a over-the-top (OTT) služby.

HbbTV je neziskové sdružení registrované ve Švýcarsku. Má přibližně 80 členů, k nimž patří všichni světoví výrobci televizorů, velké evropské vysílací společnosti a televizní platformy i celá řada světových dodavatelů technologií a čipových sad. Více informací je uvedeno na stránkách asociace   www.hbbtv.org

Kontakt za Asociaci HbbTV:
Angelo Pettazzi
Předseda pracovní skupiny pro marketing HbbTV a vzdělávání (MEWG)
email: angelo.pettazzi@kineton.it
Tel: +39 335 7614 5965

Zdroj: hbbtv.org

Načítání dalších...