JAK VYSÍLATELÉ V NOVÉM VIDEOSVĚTĚ PŮSOBÍ NA MLADŠÍ DIVÁKY

23. 2. 2022
Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY INSPIRACE TRENDY ZAHRANIČNÍ
Probíhá intenzivní soutěžení o pozornost mladších diváků, které je vůbec nejtěžší zasáhnout. Vysílatelé tak musí vytvářet nové strategie, aby se s těmito diváky spojili.

Času mladých lidí se nedožadují jen konkurenční streamovací služby jako Netflix a Disney+, ale celá škála sociálních a mobilních médií od YouTube a Spotify po Facebook a Instagram. A to ještě nebyla řeč o gamingu.

Vysílatelé proto budují nový vztah s demografií 16-36letých diváků. Z přístupů, které uplatňují společnosti ITV, Channel 4, Sky a UKTV, vzešla společná témata.
„Musíme posoudit, kdo teď představuje naše mladé publikum, o co se zajímá a v co věří,“

říká Paul Mortimer, ředitel pro obsah v oddělení služeb na vyžádání a akvizic v ITV.

„Často s nimi komunikujeme, abychom věděli, co si myslí. Jsou mnohem odpovědnější a mnohem více se zajímají o otázky, jako je změna klimatu, a z osobnějších témat o duševní zdraví a pohodu. Nemluví naprázdno, těmto otázkám, o kterých [starší generace] neměly potřebu uvažovat, skutečně rozumí.“

Změna zájmu se odráží v rozšíření produkce ITV2, včetně prvního původního dramatického pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.u za 10 let - částečně autobiografického dramatu Marka O’Sullivana zaměřeného na mládež Tell Me Everything.

Vtipný a provokativní seriál se odehrává ve Welwyn Garden City. Zkoumá, jaké to je vyrůstat jako puberťák v éře sociálních médií, a řeší otázky, jako je závislost, zármutek, předsudky a vnímaný obraz těla.

Kromě scénářů v dramatické i komediální tvorbě Mortimer do budoucna jako další klíčovou oblast vyzdvihuje dokumenty, včetně dokumentárního seriálu Getting Filthy Rich, který uvádí bývalá hvězda reality show Love Island Olivie Attwood.

Tato série bude zkoumat fenomén lidí, kteří vydělávají obrovské částky prodejem sexu online na místech, jako jsou Cam Girls a OnlyFans. Bude se zabývat všemi otázkami kolem získávání moci a zneužívání, které z tohoto fenoménu vyplývají.

Karl Warner, vedoucí pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.ů pro mladé diváky a digitální média na Channel 4, poukazuje na všechny atributy, které v rámci tohoto nového zadání hledá. Zaměřuje se na humor, autentičnost, podvratnou činnost a včasné jednání. (Karl Warner je označuje zkratkou FAST - Funny, Authentic, Subversive, Timely.)

„Naše nejlepší pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.y obsahují všechny tyto ingredience,“ říká Warner s odkazem na série E4 Don’t Tell The Bride, Teen First DatesMarried at First Sight.

„Hledáte široká témata, o která se toto publikum zajímá - vnímání vlastního těla, peníze, vztahy, ať už romantické nebo rodinné. Chcete nalézt neotřelé způsoby, jak je pojmout a povědět o nich něco nového.“

Diváci chtějí stejnou autentičnost a bezprostřednost, na kterou si zvykli na sociálních médiích, říká Warner.

„Neustále promlouváme k publiku. Diváci touží po věcech, které jsou skutečné. Naše vůbec největší série bez pevného scénáře na E4 je Married At First Sight (Svatba na první pohled). Přestože je to určitým způsobem velká konstrukce, emocionální změny jsou naprosto pravdivé. Nejde o žádné předstírání.“

Mezi další série E4 patří Queens of Clean, kde okouzlující partička dobrovolných uklízeček pomáhá mladým lidem dát si do pořádku dům, nebo taneční pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání. s celebritami The Real Dirty Dancing. Ten uvádí Keith Lemon a zpěvačka kapely Pussycat Dolls Ashley Roberts.

E4 se také vrací k pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.u Embarrassing Bodies, který získal cenu Bafta. Do roku 2015 měl osm řad a chystá se jeho restart v přeobsazené podobě.

„S mladšími demografiemi je to skutečně ošemetné, protože je velmi snadné vidět, kde teď mladí jsou a co teď chtějí,” tvrdí Mark Iddon, pověřený redaktor pro komediální zábavu v mateřské společnosti kanálu Dave UKTV.

„Jenomže vtip je v tom, vědět, co by mohli chtít zítra, [protože] je jim jedno, na které jsou platformě, a snadno se přelijí jinam. Pořád se snažíme být před svým publikem napřed. Snažíme se zachytit talenty, než odletí a začnou si budovat nějaký vztah. Chceme být součástí hry a rozvíjet talenty pro Dave.“

Mezi nové pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.y kanálu Dave patří The Island, soutěžní pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání., který moderuje Tom Allen. Čtyři komici v něm soutěží o to, kdo vytvoří ten nejlepší vlastní vysněný osobní ostrov.

Hugo Chegwin z pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.u People Just Do Nothing a Big Zuu, jedna z vycházejících hvězd kanálu Dave, účinkují v sitcomu Sneakerhead. Odehrává se v obchodě se sportovním zbožím a na mušku si bere život mladých pracujících v Británii.

Joe Thomas je hlavní hvězdou hereckého obsazení celovečerní komedie We Are Not Alone, která se odehrává šest týdnů po invazi mimozemšťanů. Napsali ji a hrají v ní Laurence Rickard a Ben Willbond, známí ze seriálu Ghosts.

„V UKTV často říkáme, že jsme všechno kolem televize s osobností,“ říká ředitelka kanálu Dave Cherie Cunningham. „Jsme značka, která vnáší trochu lehkovážnosti do poměrně složitého, zamotaného a podivného života, který všichni žijeme... Každý den přinášíme dávku legrace. To nám pomáhá odlišit se od ostatních.“

Jamie Morris, programový ředitel společnosti Sky ve Velké Británii a Irsku, tvrdí, že mladší diváci jsou vybíravější, ale nechají se více upoutat programy, které sledují.

„Skutečně jsou hodně kritičtí a jsou si velmi jistí tím, co mají rádi. Ale když najdou obsah, který se jim zalíbí, hodně se o něj zajímají,“ říká Morris. „Tito diváci se nedívají na televizi pasivně. Televize je skutečně velmi důležitou součástí [jejich života]. Dívají se méně, ale když už si něco pustí, stráví u toho hodnotnější čas.”

Sky nově připravuje například pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání. The Rising, první seriál produkovaný výhradně Sky Studios. Jde o nadpřirozený dramatický příběh s Clarou Rugaard v hlavní roli ženy, která zjistí, že je mrtvá, a vyráží najít svého vraha.

Pappa Essiedu hraje hlavní roli v akčním thrilleru The Lazarus Project o tajné skupině agentů, kteří odvrátí celosvětovou katastrofu přenastavením času.

Další drama And Then You Run, které vzniklo na základě románu You Zorana Drvenkara, sleduje skupinu vzpurných londýnských teenagerů na letních prázdninách v Rotterdamu. Ti zjistí, že mají v zavazadle nevědomky pět kilo heroinu a zbraň, a prchají před nejnebezpečnějšími lidmi v Evropě.

„Musíme zajistit, že má nejmladší publikum na obrazovce své zastoupení,“ říká Morris. „Je důležité divákům správným způsobem předkládat velmi kvalitní pořadUcelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením, ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je v PEM určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.y. A musíme se ujistit, že je možné je streamovat a že jsou vždy dostupné, aby je diváci mohli sledovat, kdy chtějí.“

Zdroj: thinkbox.tv

Načítání dalších...