Zdroj: mediaguru.cz
AKTUALITY DLOUHÉ ČTENÍ DOMÁCÍ

YOUNG LIONS ZNÁ VÍTĚZE. RŮŽIČKOVÁ A ČERVENÝ VÍTĚZÍ POTŘETÍ

25. 3. 202425. 3. 2024
Porotci a pořadatelé soutěže pro mladé tvůrce v komunikačním odvětví vyhlásili vítěze letošního ročníku národního kola soutěže Young Lions.

České kolo soutěže určené pro mladé tvůrce v komunikačním odvětví Young Lions oznámilo vítěze. Vítězové byli letos poprvé slavnostně vyhlášeni až během závěrečné Awards & Networking Night, a ne jako v průběhu soutěžního týdne.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 81 týmů, které v uplynulém týdnu řešily po dobu 24 hodin zadání pro neziskové organizace. Soutěžilo se v pěti kategoriích: Digital, Marketers, Media, PR a Print. Představení neziskových organizací a složení porot uvádíme v boxu níže.

„Každý rok věnujeme velkou péči výběru zadání. Nikdy nebývají lehká a často jsou překvapivá,“ uvedl ředitel soutěže Young Lions CZ René Jež.

Vítězové 2024 • V kategorii Média si třetí rok po sobě odnesla dvojice David Červený a Judita Růžičková ze Zaraguzy za návrh kampaně pro organizaci Znesnáze.

 • V kategorii Digital bodovala dvojice z DDB Prague ve složení Vojtěch Vaník a Danila Shlenov. Za úkol měli stejně jako další soutěžící v této kategorii navrhnout kampaň pro pro projekt Zachraň oběd.

 • Vítězství v PR kategorii patří soutěžícím z agentur Saatchi & Saatchi a MSL Czech Republic ve složení Lucia Krajčiová a Ondřej Šveda.

 • Za návrh printové reklamy pro organizaci Domov sv. Anežky byli zlatem oceněni Martin Božík a Yousef Yaghmour z Leo Burnett.

 • A v kategorii Marketers patří prvenství dvojici z Plzeňského Prazdroje ve složení Alžběta Baňovič Kurillová a Michaela Ulická.


Judita Růžičková (Zaraguza) a David Červený (Zaraguza), vítězové v kategorii Media; Zdroj: Lionhearted


Danila Shlenov (DDB Prague) a Vojtěch Vaník (DDB Prague), vítězové v kategorii Digital; Zdroj: Lionhearted


Ondřej Šveda (MSL Czech Republic) a Lucia Kajčiová (Saatchi & Saatchi), vítězové v kategorii PR; Zdroj: Lionhearted


Martin Božík (Leo Burnett Prague) a Yousef Yaghmour (Leo Burnett Prague), vítězové v kategorii Print; Zdroj: Lionhearted


Michaela Ulická (Plzeňský Prazdroj) a Alžběta Baňovič Kurillová (Plzeňský Prazdroj), vítězky v kategorii Marketers; Zdroj: Lionhearted

Zadání a poroty Young Lions CZ 2024


Média


Znesnáze je 1. platforma v ČR, která umožnila jednotlivcům založit dobročinnou sbírku zcela legálně během několika desítek minut se všemi zákonnými povinnostmi a výhodami veřejné sbírky, kdy je výtěžek osvobozen od daně.

Brief: Udělejme ze žádání o pomoc běžnou věc. Naše kampaň má za cíl snížit stigmatizaci a podporovat pečovatele a jednotlivce se zdravotním postižením v tom, že žádání o pomoc nebudou vnímat jako projev slabosti, ale jako způsob, jak zůstat silní.

 • Prezident - Klára Palmer, Chied Creative O-icer, DDB Prague, LN profile

 • Josef Justián, Business Director, Publicis Groupe, LN profile

 • Marek Bačo, Strategy & Executive Director, EssenceMediacom, LN profile

 • Robin Stržínek, CEO, Visibility, LN profile

 • Zdeňka Zlatušková, Head of Strategy & Innovation, Dentsu, LN profile


Digital


Projekt Zachraň oběd organizace Zachraň jídlo, která usiluje o systémové změny v darování jídla. Zachraň oběd propojuje firemní jídelny s charitativními organizacemi. Od března 2022, kdy byl projekt spuštěný, zajistil darování více než 36 000 porcí zbylých, plnohodnotných obědů k lidem, kteří si kvalitní, teplé jídlo nemohou dovolit.

Brief: Přimějte lidi, kteří se zajímají o životní prostředí a sociální otázky, k nákupu Obědovky tím, že využijete obsah související s jídlem, který už prohlížejí, a vysvětlíte, jak je Obědovka unikátní tím, že spojuje potravinový odpad se sociální pomocí.

 • Prezident - Dora Pružincová, Chief Cat Officer, Freelancer, LN profile

 • Veronika Augustová, Head of Social Media, TRIAD, LN profile

 • Petr Tichý, Digital Operations Director, GroupM Nexus, LN profile

 • Christophe Wechsler, Head of Content & Creative, Kiwi.com, LN profile

 • Vladimír Zikmund, Dreative Director, McCann Prague, LN profile


PR


Projekt Dejme šanci dětem organizace Spolu dětem je první charitativní internetový projekt určený k adresné pomoci konkrétním dětem z dětských domovů na podporu jejich individuálního rozvoje, talentu, vzdělání a přípravy na budoucí povolání.

Brief: Pomozte přinést naději a příležitosti dětem v dětských domovech. Připojte se k nám a podpořte vzdělání a talent dětí pro jejich jasnější budoucnost.

 • Prezident - Radek Vítek, Head of Brand Reputation, MSL Czech Republic, LN profile

 • Daniela Chovancová, CEE Media Relations Manager, Kiwi.com, LN profile

 • Jitka Pajurková, Communication lead, Direct family, LN profile

 • Ivo Půr, Managing Director, Hero & Outlaw, LN profile

 • Václav Rambousek, PR & Influence Director, Ogilvy, LN profile


Print


Organizace Domov sv. Anežky, jejíž posláním je podpora a pomoc lidem se zdravotním postižením začlenit se do běžného života, žít samostatný, soběstačný a důstojný život s odpovídajícím sociálním postavením a naplněnými potřebami užitečnosti a potřebnosti. Tématem je sexualita.

Brief: Invalidita neubírá lidem jejich sexualitu. Pojďme vzdělávat pečovatele a umožnit tak lidem s postižením zdravé sexuální prožívání. #sexualitywithrespect

 • Prezident - Gregg Harper, Global Business Executive Creative Director, VML, LN profile

 • Marek Farkaš, Creative Director, VCCP, LN profile

 • Jana Vavreková, Head of Promotion and Graphics, TV Nova, LN profile


Marketers


Znesnáze je 1. platforma v ČR, která umožnila jednotlivcům založit dobročinnou sbírku zcela legálně během několika desítek minut se všemi zákonnými povinnostmi a výhodami veřejné sbírky, kdy je výtěžek osvobozen od daně.

Brief: Využijte svou značku k tomu, aby pomohla smysluplným a autentickým způsobem odbourat stigma spojené s prosbami o pomoc. Zvyšme povědomí o platformě Znesnáze a získejme nové fundraisingové partnery, a to vše při dosažení pozitivních obchodních výsledků pro vaši značku.

 • Prezident - Ivan Soukup, Creative Director-GAME, The Lego Group, LN profile

 • Jakub Folauf, Head of Brand Marketing, TV Nova, LN profile

 • Lucie Hrachovská, Deputy Managing Director, Hearts & Science, LN profile


Přehled oceněných soutěže Young Lions CZ 2024


MediaDigitalPRPrintMarketers


Zdroj: Lionhearted

Vítězné práce Young Lions CZ 2004
Vítězové získávají právo reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Cannes Lions a pro všechny medailisty se připravuje dvoudenní rozvojový program Winners Camp. Proběhne 19. a 20. dubna 2024 a bude zaměřený na rozvoj jejich osobního a kreativního myšlení a excelence.

Young Lions pořádá společnost Lionhearted, reprezentant festivalu Cannes Lions pro Českou republiku. Generálními partnery jsou WPP, TV Nova a nově také agentura Visibility. Hlavním partnerem kategorie Digital je GroupM, suportérem kategorie Marketers je Plzeňský Prazdroj.

Všechny soutěžní práce je možné zhlédnout na internetových stránkách soutěže.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...