PRIMA SPUSTÍ 8. ÚNORA SVOU STREAMINGOVOU SLUŽBU PRIMA+

24. 1. 2023
Zdroj: TV Prima
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
Televizní skupina Prima vstoupí na pole placeného videa na vyžádání ( href="/slovnik-detail/?keyword=Svod&post=6586"
target="_blank" class="search-highlight">SVODviz Předplacené video na vyžádání (SVOD)). Od8. února spustí službu Prima+, která přinese i originální produkci Prima+ Originals.


Televizní skupina Prima představila na úterní tiskové konferenci svou službu na poli placeného videa na vyžádání ( href="/slovnik-detail/?keyword=Svod&post=6586"
target="_blank" class="search-highlight">SVODviz Předplacené video na vyžádání (SVOD)) s názvem Prima+. Definuje se jako česká streamovací sužba pro celou rodinu, přinášet chce i exkluzivní obsah pod hlavičkou Prima+ Originals. Stavět chce také na flexibilním předplatném. Přinášet bude předpremiéry až 7 dní před jejich uvedenímv televizi, koprodukční filmy, živé vysílání skupiny Prima a více než dva tisíce českých i zahraničních titulů.

Službu bude možné sledovat zdarma s reklamou, v nabídce bude ale jen omezený počet titulů. V případě, že uživatel zaplatí 99 Kč měsíčně a bude ochotný sledovat pořady s polovičním množstvím reklamy, bude mít k dispozici nabídku více než 2000 českých i zahraničních titulů, produkci Prima+ Originals i předpremiéry a archiv. Sledovat je bude možné v HD kvalitě. Za měsíční cenu 149 Kč měsíčně pak bude možné kompletní nabídku včetně Prima+ Originals, předpremiér i archivu sledovat bez reklam a v kvalitě full HD.

„Prima+ vidíme jako jeden z pilířů skupiny do budoucnosti, do roku 2025 chceme do služby nainvestovat více než 1 mld. Kč, " popsal na tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

V současnosti je už 13 seriálů vyrobených či ve výrobě a 28 projektů v předvýrobní fázi. Mezi prvními původními seriály, které se na Prima+ od 8. únoru objeví, budou seriály Sedm schodů k moci od publicisty Josefa Klímy, komediální seriál Bodyguardi, detektivní seriál Půlnoční zpověď. Od března bude možné sledovat osmidílný detektivní seriál Zákony vlka. O měsíc později se představí rovněž osmidílný komediální seriál Agrometal a v květnu detektivní osmidílný seriál Pod hladinou.

Každý týden chce Prima uvádět dva díly nového seriálu a každý měsíc přidávat novinky. Slibuje i české koprodukční filmy nové i starší, předpremiéry nových dílů svých seriálů a archiv pořadů.Generální ředitel už na loňském podzimní konferenci Czech Internet Forum odhadoval, že celkový počet lidí navštěvujících novou digitální platformu skupiny Prima by mohl představovat 600-700 tisíc, přičemž více než 100 tisíc by mohlo být těch, kteří si službu předplatí.

Prima vstupuje na trh, který je už velmi zaplněn, podle generálního ředitele ale Prima pro sebe na trhu prostor stále vidí. Novou službu propaguje pomocí imaginární rodiny Plusákových s hlasy Jiřího Lábuse, Tomáše Matonohy nebo Lucie Vondráčkové.

Videotéka bude k dispozici v chytrých televizorech značek Samsung a LG, podpora má být připravena i pro Android TV. Někteří výrobci už mají aplikaci schválenou, jiní na schválení čekají a v ideálním případě by měl být proces ukončen do 8. února. Od počátku počítá Prima se zpřístupněním pomocí HbbTV a připravena je také aplikace pro mobilní telefony se systémy iOS a Android. Přidat si bude možné až pět zařízení (stejný bude i počet rodinných profilů), přičemž bude obsah možné sledovat souběžně na třech.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...