Zdroj: Česká televize
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

KONFERENCE RADIOKOMUNIKACE PŘIPOMENE VÝROČÍ ČT A ČRO

20. 9. 202320. 9. 2023
V době od 17. do 18. října se bude konat tradičně v prostorách Domu kultury Dukla odborná pardubická konference Radiokomunikace, tentokrát její 32. ročník. Akce se účastí zástupci televizních stanic i operátorů.

Oboru broadcastingu je na konferenci vyhrazený první den ze dvou. Televiznímu a rozhlasovému vysílání se věnuje odpolední část, ve které vystoupí zástupci České televize, Českého rozhlasu i Českých Radiokomunikací a dalších subjektů. Mezi hlavní mediální partnery akce patří kromě televize Relax a Televizníhowebu i portál MediaGuru.cz. První řečníkem konference bude už 17. října v 9:15 předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert.

Veřejnoprávní média tentokrát připomenou významné milníky. Technický ředitel České televize Michal Kratochvíl se ve své přednášce bude věnovat sedmdesátému výročí ČT, jeho kolega z Českého rozhlasu Karel Zýka pak 100 letům rozhlasového vysílání u nás. Na přednášky těchto řečníků naváže Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací, následovat bude Jakub Juhas ze společnosti Digital Broadcasting, která je operátorem celoplošného DVB-T2 multiplexu 24.

Na konferenci lze očekávat mimo jiné debatu nad rozvoj digitálního rozhlasového vysílání DAB+ na našem trhu. ČTÚ již bude mít v tuto dobu s velkou pravděpodobností za sebou vyhlášení aukce na provoz řádných komerčních multiplexů na celostátní, regionální i lokální úrovni. Právě předseda Rady ČTÚ, jak je uvedeno výše, tuto konferenci bude svou přednáškou zahajovat. Portál MediaGuru.cz na toto téma připravil minulý týden pro své čtenáře s Ebertem velký rozhovor.

Webové stránky konference Radiokomunikace 2023, kde se můžete i na akci přihlásit, navštívíte kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...