TV NOVA ZÍSKALA DVĚ OCENĚNÍ V SOUTĚŽI HBBTV AWARDS

10. 11. 2022
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
Asociace HbbTV zveřejnila vítěze soutěže HbbTV Awards 2022. Ceny HbbTV oslavují vynikající výsledky a rozvoj komunity HbbTV. Televize Nova v soutěži získala dvě trofeje.

Do soutěže bylo v letošním roce přijato celkem 35 příspěvků z 9 zemí. Vítěze vybrala nezávislá porota složená z mezinárodních odborníků z oboru. Hodnocení proběhlo v šesti kategoriích, navíc byla udělena i cena za významný přínos odvětví HbbTV.

Vítězové HbbTV Awards 2022:

Nejlepší využití HbbTV pro řešení založená na reklamě
TV Nova: MAX REACH (Česká republika)
Porota ocenila mimo jiné  "Jednoduchý nápad s obrovským dopadem."

Nejlepší nástroj nebo produkt pro vývoj nebo poskytování HbbTV
Fincons Group: TVium (Evropa)
Citát poroty: "Tento otevřený přístup vytváří prostředí, ve kterém mohou inovativní vývojáři rozvíjet své nápady a posouvat tak uživatelský zážitek z televize."

Nejlepší technologická inovace v produktu nebo službě HbbTV
ZDF: ZDFmediathek Highlight-Player (Německo)
Porotě se líbilo především to, že "Jedná se o službu, která do značné míry splňuje požadavky uživatelů na to, aby jim neunikly nejlepší okamžiky velkých sportovních událostí."

Nejlepší nástroj pro interoperabilitu a shodu
Společnost Kineton: Vítězem se stala společnost Kineton: KineMediaCert (jakákoli země HbbTV)
Citát poroty: "Cloudový přístup umožňuje výrobcům a provozovatelům CE mnohem snadněji získat certifikaci HbbTV."

Nejlepší marketing nebo propagace služby založené na HbbTV
Cellnex v zastoupení společnosti LOVEStv: LOVEStv (Španělsko)
Porota projekt komentovala jako: "Velmi dobrý příklad toho, jak HbbTV dokáže uživatele nasměrovat k novým možnostem nelineární a interaktivní televize."

Cena poroty: Nováček roku v oblasti HbbTV
TV Nova (Česká republika)
Citát poroty: "TV Nova je nejoblíbenější televizní stanicí v České republice a z téměř nulové aktivity na poli HbbTV se TV Nova během několik a mála let stala významným propagátorem služeb HbbTV."Ocenění členů: Ocenění členů: Nejlepší individuální přínos pro asociaci HbbTV
Klaus Merkel, rbb (Německo)
Citát poroty: "Klaus přispívá k rozvoji HbbTV už od jejích počátků. Pokračuje v tom i po ukončení činnosti IRT. Neznám nikoho, kdo by si tuto cenu zasloužil více než on."
"Gratulujeme vítězům HbbTV Awards 2022! Jako obvykle byly přihlášky velmi zajímavé a působivé. Potvrzují také posun od dřívější převahy sofistikovaných inovací, které ještě neprokázaly dopad na trh, k běžným produktům a aplikacím. Vítězové jsou skvělým příkladem toho, že HbbTV je nyní živou komerční realitou nejen pro vysílatele nebo výrobce, ale i pro diváky,"

řekl Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV.

Ceny byly vítězům předány na slavnostním ceremoniálu 9. listopadu 2022 v rámci  jubilejního 10. ročníku Sympozia a cen HbbTV v Praze, které společně pořádaly Asociace HbbTV a Asociace komerčních televizí (AKTV).

Zdroj: HbbTV.org

Načítání dalších...