OMNICONNECT SE ZAMĚŘÍ NA POZORNOST, VYSTOUPÍ I KAREN NELSON-FIELD

9. 4. 20249. 4. 2024
Druhý ročník konference OmniConnect se bude věnovat pozornosti a tomu, jak přístup zohledňující pozornost ovlivňuje kreativu, způsob komunikace a mediální plánování.

Agentury Omnicomu pořádají ve čtvrtek 18. dubna druhý ročník své konference OmniConnect. Určena je klientům těchto agentur. Eventu se zúčastní celkem 250 klientů a zaměstnanců mediálních agentur OMD, PHD, Hearts&Science, dále kreativní agentury DDB a PR agentury FleishmanHillard.

Tématem letošní konference je attention a tzv. attention planning. Jde o téma, které v příštích letech zásadně ovlivní celou kategorii komunikace. Z dostupných výzkumů vyplývá, že průměrný člověk je vystaven více než 10 tisícům sdělení denně napříč různými platformami, zařízeními a kanály. Zpracovat ale můžeme jen malou část těchto sdělení, proto je většina reklam ignorována a velká část rozpočtů promarněna. Zájem se proto od samotného zobrazení přesouvá k získání pozornosti.

Mluvit se bude například o tom, jak nově testovat kreativu, jak zvýšit efektivitu online reklamy a jaký vliv má pozornost na brandové metriky, zvažování nákupu nebo samotný prodej.

Klíčovou řečnicí konference je renomovaná expertka Karen Nelson-Field. Výzkumu v komunikačním odvětví a otázce pozornosti se věnuje téměř dvacet let, pravidelně vystupuje na mezinárodních oborových konferencích. Je mimo jiné autorkou publikace The Attention Economy and How Media Works, ve které se zabývá podstatou pozornosti příjemců vůči . Zároveň připravuje novou knihu o ekonomii pozornosti a měření pozornosti The Attention Economy: A Category Blueprint, která vyjde letos v červnu a kterou publiku na konferenci OmniConnect představí.

Posluchači uslyší, jak plánovat na pozornost a jak vyvíjet kreativy, které ji zachytí. V online prostředí to znamená posun od zobrazené imprese k viditelné impresi a od ní k viděné impresi.

Další mezinárodní řečnicí na konferenci bude Susie Walker, která řídí kreativu DDB z pozice Creative Chief of Staff DDB Worldwide a byla také vice-prezidentkou největší světové reklamní soutěže Cannes Lions. Posluchačům se také představí Nick Andrews, Senior Vice-President & Senior Partner FleishmanHillard UK. Také on se ve svém příspěvku zaměří na pozornost.

Po panelu budou následovat nejzajímavější ukázky práce Omnicom agentur na českém trhu, některé z nich již přímo s aplikací attention planningu.

Na závěr konference v rámci networkingu budou mít klienti příležitost si osobně vyzkoušet, jak přesně instalovaný systém dokáže měřit jejich pozornost.

Loňský první ročník konference OmniConnect se zaměřil na efektivní kampaně. Vystoupili na něm mimo jiné Les Binet a Mark Holden. V textech níže je možné připomenout si, o čem se diskutovalo.

Zdroj: mediaguru.cz


Načítání dalších...