Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

NOVA A PRIMA NASAZUJÍ STREAMOVANÉ SERIÁLY DO TERESTRICKÉHO VYSÍLÁNÍ

11. 3. 202411. 3. 2024
Dle očekávání - seriály TV Nova a konkurenční Primy, které byly primárně vyrobeny "výhradně" pro SVOD platformy, se nakonec objeví v pozemním vysílání. Velké stanice si tak rozkládají náklady na výrobu a našlehávají čísla divácké sledovanosti.

Televize Nova od konce března do vysílání nasadí dvě řady seriálu Iveta, původně určené a nasazené na streamovací platformě Voyo.cz. Řady, mapující dvě dekády života a kariéry jedné z nejslavnějších tuzemských popových zpěvaček Ivety Bartošové, se budou vysílat od 31. března do 5. května. Pro Novu tento tah nejen umožní rozložit náklady na Ivetu, ale sehraje roli faktické marketingové promotion na uvedení třetí řady seriálu. Ta se objeví v květnu, opět "výhradně na Voyo".

Pozadu nezůstává ani TV Prima. Ta před časem na svou streamovací platformu Prima+ nasadila osmidílný seriál Vytoč mého agenta (foto), který je českou verzí francouzské série Netflixu Call My Agent. Nyní se seriál chystá i na televizní obrazovky. Prima jej nasadí v neděli 24. března v prime time. Jedná se o "komediální příběhy z castingové agentury", v každém díle se objeví slavný český herec nebo herečka, který/á hraje sám/a sebe. Scénář české verze napsaly Alice Nellis, Martina Kinská, Tomáš Hodan, režii měli na starosti Michal Blaško a Jakub Machala.

Nova již dříve tuto taktiku (tedy nejprve SVOD, následně terestrika) použila u seriálů Případy mimořádné Marty a O mě se neboj. Prima zase stejně loni naložila se vztahově-policejním seriálem Pod hladinou (SVOD v květnu 2023, pozemní vysílání od srpna 2023).

Zdroj: borovan.cz

Načítání dalších...