98 % NÁKUPČÍCH MÉDIÍ POTVRZUJE, ŽE KVALITNÍ MEDIÁLNÍ PROSTŘEDÍ JE DŮLEŽITÉ

14. 7. 2022
Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY KRÁTKÁ ZPRÁVA VÝZKUM ZAHRANIČNÍ
Podle průzkumu oborové organizace IAB Europe se neuvěřitelných 98 % evropských nákupčích médií shoduje na tom, že nákup inventáře v kvalitním mediálním prostředí je důležitý.

Těžko najdete nákupčího médií, který by nesouhlasil s důležitostí kvalitního mediálního prostředí, a většina z nich (92 %) také uvede, že dává přednost utrácení u dodavatelů dodržujících oborové standardy. Programatický nákup však nadále zavádí značky do některých sporných oblastí. A i když vydavatel může splňovat kritéria "kvalitních médií" a místní standardy, jeho obsah nemusí být nutně takový, vedle kterého by se značka chtěla objevit, jak dokládá činnost subjektů jako Stop Funding Hate. Co kupující říkají a co dělají, jsou dvě různé věci.

Nová zpráva IAB Europe ukazuje, že:

  • 84 % všech kupujících uvedlo, že jsou ochotni zaplatit vyšší cenu za kvalitnější a důvěryhodný inventory.

  • 92 % uvedlo, že svůj reklamní rozpočet raději vynakládají u dodavatelů, kteří dodržují oborové standardy.

  • 73 % respondentů uvedlo, že si ověřují, zda vlastník médií nebo dodavatel dodržuje oborové standardy, než u něj utratí rozpočet.

  • Pouze 19 % nákupčích, kteří v průzkumu odpovídalo, že oborové standardy nesledují. Tento podíl se snížil na 6 %, pokud se nákupčí nacházel na trhu s národním standardem kvality.

  • 89 % zadavatelů reklamy a agentur uvedlo, že jim vadí nebo velmi vadí problém s viditelností značky a 79 % uvedlo totéž o bezpečnosti značky.

  • Nákupčí chtějí, aby byly vytvořeny standardy pro CTV, audio a DOOH.


Zdroj: warc.com

Načítání dalších...