Zdroj: televizniweb.cz
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

VOYU ZBÝVÁ 180 TISÍC PLATÍCÍCH DO MILIONU. NOVA CHYSTÁ 512 HODIN PŮVODNÍ TVORBY

5. 4. 20245. 4. 2024
Ke kýženému milionu předplatitelů na českém a slovenském trhu se přiblížila streamovací služba Voyo od televize Nova. Jak uvedl generální ředitel stanice Daniel Grunt na čtvrteční tiskové konferenci, k včerejšímu dni mělo Voyo na těchto trzích 820 tisíc předplatitelů.

Voyo stále počítá s tím, že do konce roku 2025 bude mít v Česku a na Slovensku milion předplatitelů a nynějších 820 tisíc je podle Grunta skutečně platících a dlouhodobě využívajících uživatelů. Dosažení kýženého milionu platících diváků by tak měl být menší problém, než si tento počet dlouhodobě udržet. Proto Nova společně s Markízou počítají pro letošní rok s výrobou rekordních 512 hodin premiérové dramatické tvorby, z toho 160 výhradně pro Voyo a 338 pro televizi Nova, přičemž předpremiéry si tento obsah odbude také na Voyo. Dále má jít o 13 hodin původních českých dokumentů, celkem 25 nových projektů o 521 epizodách, které budou vznikat ve spolupráci se 17 produkčními společnostmi.

Druhá řada Metody Markovič a úvahy o novém Comebacku


Už nyní je Voyo nejsilnější lokální streamovací službou v České republice,“ konstatoval Daniel Grunt. Z celkového pohledu pak drží druhou pozici za Netflixem a před službami Disney+ a HBO Max, která se 21. května přejmenuje na MAX a více než zdvojnásobí svoji knihovnu díky spojení se službou Discovery+. Právě silná konkurence globálních služeb z jedné strany a tlak od lokální konkurence v podobě služeb prima+ a iVysílání vede k rekordním investicích skupiny Nova do původní tvorby. Pro Voyo se aktuálně připravuje například rodinné drama Studna v režii Terezy Kopáčové, komediální seriál o mezigeneračním soužití od Jana Hřebejka, nová řada úspěšné Metody Markovič: Straka o spartakiádním vrahovi nebo návrat do jedné nestandardní zlínské rodiny v druhé řadě Sex O’Clock.

Z původní hrané tvorby určené pro vysílání TV Nova se diváci dočkají odlehčených detektivek z producentských dílen Lenky Szántó nebo Tomáše Baldýnského, který nedávno opět doplnil tým kreativních producentů skupiny Nova a podle vlastních slov dokonce uvažuje o natočení nových dílů sitcomu Comeback. V přípravách je seriál producentského hitmakera Tomáše Hoffmana. Novinkou jsou dokumentární série Případ Stodolovi, který už Voyo nasadilo, Kauza Kramný nebo seriál o střetu člověka s medvědem s pracovním názvem Lebo medveď. „TV Nova a Voyo pokračují ve stabilní podpoře české audiovizuální tvorby a stojí například za chystaným dokumentem Virtuální přítelkyně režisérky Barbory Chalupové o fenoménu OnlyFans,“ informovala skupina Nova.

Pro Voyo točí i Jan Hřebejk podle scénáře Natálie Kocábové


V přípravách jsou komediálně laděné příběhy o rodině pro celou rodinu. Do života jedné takové dá nahlédnout seriál podle scénáře Natalie Kocábové v režii Jana Hřebejka Pád domu Kollerů. „Komedii o tom, co se může stát a taky stane, když si domů vezmete své stárnoucí a stále dominantní rodiče, jsem chtěla napsat už dlouho,“ říká autorka scénáře Natalie Kocábová a pokračuje: „Jednak se kolem mě rojila spousta takových příběhů a jednak jsem si všimla, že se o tom zas tak moc netočí ani nepíše.“ Do hlavní role svérázné matky rodu obsadil režisér Jan Hřebejk slovenskou hereckou legendu Božidaru Turzonovovou.

V květnu uvede Nova dokumentární triptych Málo mě znáš o životě a kariéře Ivety Bartošové. Před dokončením je dokumentární cyklus s pracovním názvem Lebo medveď o všech aspektech soužití s medvědem hnědým ve slovenské Poľani. Ten pro Voyo připravuje Miro Remo. K tématu svého nejnovějšího projektu říká: „Jedni volají po ochraně medvědů, druzí po regulaci. Lidé se bojí chodit do lesa, někdy dokonce vůbec vyjít z domu. Je situace opravdu tak vážná, nebo jde o účelově vyhrocený konflikt? Skrze několik přímých aktérů rozkryjeme celou medvědí problematiku na několika úrovních.“ Kreativní producentkou Voyo je Erika Hníková, která stojí i za dalšími připravovanými dokumentárními formáty. Jedním z nich je pětidílná série o případu, který svého času rozdělil českou společnost – Kauza Kramný.

Voyo pokračuje ve spolupráci s Českou televizí


Režisér Petr Hátle se v dokumentu vrací k tragédii v egyptském letovisku z roku 2013, k tomu, co jí předcházelo a co po ní následovalo. Peter Bebjak, čerstvý držitel Českého lva za minisérii z dílny Voyo Originál Matematika zločinu, připravuje se scenáristou Jakubem Režným dokumentární cyklus Rigo o „nejslavnějším“ slovenském sériovém vrahovi a okolnostech jeho dopadení. Voyo také bude pokračovat ve spolupráci s Českou televizí a dostane se i k exkluzivnímu obsahu v podobě streamovací premiéry osmidílného mysteriózního thrilleru režiséra Jiřího Stracha Lovec. Jde o volné pokračování úspěšných minisérií ČT Ďáblova lest, Ztracená brána a Labyrint, v němž si v hlavních rolích zahrají Pavel Kříž a Jana Kolesárová.

Lovec je vzácnou příležitostí pracovat na něčem, co radikálně vybočuje z obvyklého scenáristického rámce. Na žánrových projektech je nejtěžší představit divákovi uvěřitelný svět, přestože se v něm vyskytuje mnoho tajemna a záhad. Pokud se to ale podaří, je možné říct i něco podstatného k dnešnímu způsobu života a lidskému směřování obecně. A často je to i jednodušší než v obvyklých realistických kulisách,“ říká kreativní producent České televize Jan Lekeš. Seriál vzniká v koprodukci se slovenskou televizí Joj a Trigon Production a po své premiéře na obrazovkách České televize bude ke zhlédnutí právě na Voyo v sekci Znáte z České televize.

Zdroj: televizniweb.cz

Načítání dalších...