STUDIE USA: TAKŘKA POLOVINA MUŽŮ POUŽIJE NA VALENTÝNSKÉ PŘÁNÍ AI

13. 2. 202413. 2. 2024
Podle průzkumu společnosti McAfee roste oproti loňskému roku počet Američanů (39 % vs 26 %), kteří chtějí  používat umělou inteligenci k psaní valentýnských zpráv.

Ačkoli mnoho Američanů průzkumníkům sdělilo, že se jim potenciální dopad umělé inteligence na společnost nelíbí (75 % z nich uvedlo, že se obávají dezinformací od umělé inteligence), rozhodně se jim líbí možnosti, které jim AI nabízí k vyjádření lásky na Valentýna.

Nový průzkum společnosti McAfee Research zjistil, že téměř polovina (45 %) všech mužů využije na letošního Valentýna umělou inteligenci k psaní milostných vzkazů, což je nárůst oproti 30 % v loňském roce.

Celkově průzkum zjistil rostoucí význam nástrojů umělé inteligence v milostném životě Američanů, a to v dobrém i zlém. Průzkum zjistil, že zvýšené využívání AI vyvolalo větší obavy o rozlišení skutečných profilů od falešných na seznamovacích webech, přičemž 58 % Američanů se na internetu již setkalo s falešnými profily. Přibližně 30 % mužů a 27 % žen uvedlo, že používají umělou inteligenci k vylepšení svého profilu, fotek a zpráv na online seznamkách. Kromě toho téměř třetina Američanů (31 %) uvedla, že komunikovala se někým, z koho se vyklubal podvodník.

Navzdory smíšeným pocitům účastníků výzkumu je však účinnost umělé inteligence nepopiratelná: 69 % lidí uvedlo, že při použití obsahu generovaného umělou inteligencí se jim dostalo většího zájmu a lepších odpovědí, než když použili vlastní výtvor. Kromě toho 39 % Američanů plánuje nebo zvažuje použití umělé inteligence k napsání valentýnského přání nebo jiných zpráv milostnému protějšku. Tento názor je v rozporu s jejich pocity ohledně romantiky protože 57 % lidí uvedlo, že by je ranilo nebo urazilo, kdyby zjistili, že jejich valentýnský vzkaz napsala umělá inteligence.O VÝZKUMU: Výroční studie společnosti McAfee "Modern Love" se dotazovala 7 000 lidí v sedmi zemích světa a zjistila, že téměř každý čtvrtý Američan (23 %) používá nástroje umělé inteligence, které mu pomáhají vytvářet fotografie nebo jiný obsah při seznamování online.

Zdroj: tvtechnology.com

Načítání dalších...