PRIMA TALENT FINANČNĚ OCENIL MLADÉ FILMAŘE Z FAMO V PÍSKU

24. 11. 202324. 11. 2023
Skupina Prima pokračuje ve spolupráci s Filmovou školou Miroslava Ondříčka. Na prvním ročníku soutěžní přehlídky filmů Prima TALENT, která proběhla ve čtvrtek 23. listopadu, ocenila společnost dva vítězné snímky z celkem jedenácti nominovaných studentských prací. Vítězové získali finanční a mediální podporu a možnost praxe v mediálním domě. Pro nejlepší snímky hlasovala odborná porota složená z členů vedení společnosti i ostřílených profesionálů a také samotní diváci v sále. Mimo to udělila skupina Prima studijní stipendia pro čtyři studenty a pravidelně také připravuje workshopy vedené profesionály z oboru.

Cenu odborné poroty získal s převahou surreální příběh Kytky o dívce, která jedla květiny, aby byla krásná, a o patologovi, který se do ní zamiluje. Vítězný tým si odnesl nejen skleněnou sošku, ale i šedesát tisíc korun na realizaci absolventského filmu a mediální vizibilitu v televizi Prima. Cena diváků putovala k tvůrcům filmu Země kopřiv. Ti spolu s cenou a možností prezentace na obrazovkách či sociálních sítích Primy získali na svůj absolventský film deset tisíc korun.

Skupina Prima s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku (FAMO) spolupracuje dlouhodobě, a díky tomuto exkluzivnímu partnerství nabízíme studentům možnost odborných stáží i následného pracovního uplatnění v médiích skupiny Prima. Věříme, že díky této spolupráci najdeme celou řadu talentovaných lidí, kteří jsou na startu své kariéry a přinesou svěží vítr do naší tvorby na televizních obrazovkách i na platformě prima+,“ přibližuje generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Spolupráce v takovém rozsahu je pro naše studenty velice cenná zejména proto, že jim dává možnost přijít do kontaktu s reálným tvůrčím prostředím už během studia. Soutěž Prima TALENT je pro ně navíc jedinečnou příležitostí ukázat svoji práci odborníkům zvenčí i běžným divákům a získat od nich zpětnou vazbu,“ vysvětluje ředitelka FAMO v Písku Vladana Terčová.

V rámci slavnostního vyhlášení byla navíc čtyřem nadaným studentům udělena roční studijní stipendia v hodnotě sedmdesát čtyři tisíc korun. „Tito studenti dostanou, kromě možnosti pokračovat ve studiu na magisterském programu, i příležitost získat cenné zkušenosti díky praxi v televizi Prima, kde se budou podílet na tvorbě nejrůznějších pořadů,“ doplňuje Lucia Kršáková, ředitelka výroby televize Prima.

Odpoledne projekce pokračovaly blokem nesoutěžních filmů. Promítalo se osm postupových prací studentů třetího ročníku, které Prima finančně podpořila. O zajímavé počiny mladých talentů nepřijdou ani běžní diváci. Na prima+ se objeví výběr nejúspěšnějších filmů FAMO za posledních dvacet let, které sesbíraly nejrůznější ocenění a objely řadu mezinárodních festivalů.

Odborná porota  • Marek Singer, výkonný ředitel

  • Alex Ruzek, programová ředitelka

  • Lucia Kršáková, výrobní ředitelka

  • Lenka Hornová, ředitelka vývoje obsahu

  • Simona Goddardová, vedoucí akvizičního oddělení

  • Zuzana Palouš Seifertová, projektová producentka

  • Jana Skořepová, šéfdramaturg hrané tvorby

  • Jakub Machala, režisér a scenárista

  • Honza Dědek, moderátor a hudební publicista

  • Jan Haluza, režisér a scenárista


Zdroj: media-club.tv

Načítání dalších...