NOC FILMOVÝCH NADĚJÍ POŠESTNÁCTÉ OCENILA MLADÉ FILMAŘE

1. 12. 2023
Zdroj: TV Nova
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
TV Nova předala již pošestnácté ocenění mladým nadějným filmařům v rámci festivalu Noc filmových nadějí. Studenti a žáci mohli přihlásit své snímky do jedné z pěti kategorií. Celkem se do letošního ročníku přihlásilo rekordních 174 prací, což pro odbornou porotu složenou z kreativních producentů a dramaturgů znamenalo posoudit 157 filmů, tedy 28 hodin materiálu, a 17 scénářů.

Jsme rádi, že žáci, studenti, pedagogové a ostatní filmoví nadšenci, kteří byli letos součástí Noci filmových nadějí, svou usilovnou prací rozvíjení audiovizuální tvorbu a že jsme mohli ukázat jejich tvorbu široké veřejnosti,“ říká Hynek Lorenc, výkonný producent projektu Noc filmových nadějí.

V nejmladší kategorii, která letos počtvrté hledala toho nejnadanějšího filmaře do 15 let, zvítězila režisérka Valerie Kuběnová, která v rámci Aeroškoly natočila vynikající film Novej tag. Její snímek uspěl v konkurenci 41 filmů, které letos žáci do festivalu přihlásili.

Nejlepším dokumentem za rok 2023 byl vyhlášen netradiční animovaný dokument režisérky Barbory Kučerové ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské, která snímkem Smíření získala hlavní cenu 50.000 Kč a porazila dalších 19 dokumentů, které o tuto cenu v kategorii Dokument letos bojovali.

Animovaný film Father´s Legacy autorů Filipa Blažka a Marka Kukačky z Vysoké školy ekonomické byl odbornou porotou jednoznačně určený jako nejlepší animovaný snímek roku 2023. Porota letos vybírala z 27 přihlášených animací.

Tradičně nejsilnější kategorii Hraný film, do které se letos přihlásilo 70 filmů letos ovládl snímek Ostrov svobody režiséra Petra Januschky z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Snímek, ve kterém hlavní roli ztvárnili Jiří Mádl a Judit Pecháček, shrnuje v rámci jednoho letu, jak obtížné byly cesty lásky a svobody za období komunismu.

V kategorii Scénář vyhrál scenárista Ondřej Nuslauer se svým scénář s názvem Začalo to samotou z FAMU. Jeho scenáristické kvality jsou nepopíratelné, kdy letos obhájil své loňské prvenství.

Zdroj: tv.nova.cz


Načítání dalších...