Zdroj: McDonald's
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

NA EEA BODUJÍ KAMPANĚ MCDONALD’S A BRITSKÉ AMBASÁDY

12. 12. 202312. 12. 2023
V letošním ročníku soutěže European Excellence Awards získaly ceny agentury MSL a Leo Burnett za kampaň pro McDonald’s a počin Britského velvyslanectví v Praze.

Letošní ročník soutěže European Excellence Awards zná své vítěze. Mezi nimi figurují i dvě práce původem z České republiky. V regionální kategorii Poland, Czech Republic, Slovakia zvítězila kampaň „Mc’n’Roll“, kterou pro McDonald’s vytvořily agentury MSL a Leo Burnett. V kategorii Small Budget (Male rozpočet) bodovala kampaň „I’m Matt and I’m new here“ od Britského velvyslanectví v Praze.

Kampaň „Mc’n’Roll“ stavěla na hudebním klipu, v němž známý šéfkuchař Přemek Forejt hraje na suroviny pro přípravu burgerů. Cílem bylo otevřít v médiích a u veřejnosti téma kvality surovin. Hned po svém zveřejnění vzbudil klip řadu reakcí a kampani se věnovala přední česká média. Mc´n´Roll se zároveň stal vítězem žebříčku nejzábavnějších reklam loňského roku – YouTube Ads Leaderboard.

Pro celé MSL a kolegy z Leo Burnett a hlavně pro nás osobně v týmu je to obrovská pocta. Projekt měl i přes tu obrovskou vlnu jak pozitivních, tak i řekněme ambivalentních názorů (a že přes 65 % populace o tomto partnerství ví!), zda jde brand McD správným směrem a zda s ním má být Přemek Forejt spojen, úžasné výsledky, které doopravdy pohnuly s vnímáním kvality u veřejnosti,“ říká Michaela Chrpová, Head of Consumer agentury MSL.

)

Video: McDonald’s – Mc’n’Roll 

Britské velvyslanectví v Praze se ve své kampani „I’m Matt and I’m new here“ zaměřilo na představení svého nového velvyslance Matta Fielda. Komunikace probíhala především prostřednictvím Twitteru pod hashtagem #JsemTuNovej, kde získala pozornost i českých ministrů nebo prezidenta.

Přehled všechny výsledků EEA je k dispozici zde.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...