Zdroj: mediaguru.cz
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

MEDIA CLUB LONI TĚŽIL Z RŮSTU TELEVIZNÍ, RÁDIOVÉ I ONLINE REKLAMY

24. 8. 202324. 8. 2023
I přes náročné vnější podmínky na reklamním trhu se mediálnímu zastupitelství Media Club podařilo v roce 2022 navýšit tržby ve všech třech stěžejních oblastech - v televizi, v rádiu a na internetu.

Obrat společnosti Media Club, významného hráče na reklamním mediálním trhu, dosáhl v loňském roce 5,6 mld. Kč a meziročně se zvýšil o téměř čtyři procenta. Čistý zisk se mírně snížil na 629 mil. Kč. Media Club majetkově patří do skupiny Prima.

Nejvyšší část obratu přináší Media Clubu prodej televizní reklamy. Tržby z prodeje reklamního času v televizi loni překročily hranici čtyř miliard korun a meziročně se zvýšily o necelých pět procent. Tržby z prodeje rádiové reklamy se zvýšily o dvě procenta na 837 mil. Kč a pětiprocentní růst vykázala i internetová reklama na 188 mil. Kč.

Na televizním trhu zajišťuje Media Club prodej reklamy pro televizní stanice skupiny Prima, Barrandov, Óčko a řady tematických stanic. O obchodování v loňském roce konstatuje, že zastupované kanály se ve srovnání s předešlým rokem významně nezměnily, ale došlo ke změně poměru objemů obchodovaného reklamního prostoru mezi jednotlivými TV stanicemi, kdy pokračoval nárůst podílu tržeb stanic skupiny Prima TV.

Na rádiovém trhu zajišťuje reklamu pro rádia, která vlastní (Kiss, Country, Spin, Beat, Signál), dále pro rádia skupiny Active Radio (Evropě 2, Frekvence 1, Bonton, Dance radio), rovněž i pro Rádio Impuls a také pro některé další stanice. Na rádiovém trhu tak zastupuje všechny celoplošné komerční rádiové stanice.

Na poli online reklamy pokračovala v rozvoji videoreklamy a větších bannerových ploch. Posiloval trend programatického prodeje a také rozvoj prodeje reklamních produktů prostřednictvím HbbTV.

„Rok 2022 představoval pro společnost poměrně složité a turbulentní, ale v konečném výsledku obchodně i finančně úspěšné období. Propady a následná oživení v kategorii televizní reklamy vyvolané vnějšími vlivy nebyly tak turbulentní jako v předchozích dvou letech a také struktura zadavatelů reklamy se stabilizovala, přestože musela reagovat na válečný konflikt na Ukrajině, skokový nárůst cen energií a zejména pak na inflační vývoj v celém hospodářství, " uvádí management ve výroční zprávě za rok 2022.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...