PRVNÍ LETOŠNÍ MĚSÍC PŘÁL ZPRAVODAJSKÝM STANICÍM. ČT24 I CNN PRIMA NEWS NAVÝŠILY MEZIROČNĚ SVÉ PODÍLY

6. 2. 2023
Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
První letošní měsíc přál zpravodajským stanicím. ČT24 i CNN Prima News navýšily meziročně své podíly nejvíce ze všech tuzemských stanic.

Česká televize zůstala i v letošním prvním měsíci nejsilnější tuzemskou televizní skupinou v celodenním vysílání v divácké kategorii 15+. Dosáhla souhrnného podílu 32,15 %. Nejlepší výsledek zaznamenala i v hlavním vysílacím čase 15+ a v celodenním vysílání ve skupině 15-69. Ukazují to data oficiálního měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere.

Obě hlavní komerční televizní skupiny si meziročně polepšily. Skupina Prima zůstala i na začátku roku těsně před skupinou Nova v divácké skupině 15+ v celodenním vysílání. V hlavním yvsíacím čase 15+ skončila naopak Prima za skupinou Nova. Skupina Nova potvrdila nejsilnější postavení v divácké kategorii 15-54 (celodenní i večerní vysílání) a také v hlavním vysílacím čase v 15-69.

Lepších výsledků než v loňském lednu dosáhlo i mediazastupitelství Atmedia a Televize Seznam, která letošní leden zakončila s výsledkem 1,27 % (celý den, 15+).

Nejvyšší meziroční přírůstky si v lednu připsaly zpravodajské stanice díky vysílání prezidentských voleb. ČT24 vylepšila své postavení oproti loňskému lednu o 1,26 procentního bodu a celkově se její podíl dostal na úroveň 5,80 % (celý den, 15+). CNN Prima News si meziročně polepšila o jeden procentní bod a celkově v lednu dosáhla celodenního podílu 2,18 % (15+).

Celkový podíl stanic České televize ovlivnilo ukončení stanice ČT3, která od začátku ledna 2023 nevysílá.Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...