DIGIMEDIA O FINANCOVÁNÍ ČT A ČRO ČI TERESTRICE A PAY TV

7. 6. 20247. 6. 2024
Na letošním ročníku konference Digimedia se bude mluvit o financování médií veřejné služby, terestrickém vysílání a placené TV nebo o digitální sítích pro komerční rádia.

Nejen za televizní nebo rozhlasový přijímač, ale i za internetové připojení by se měl nově platit televizní a rozhlasový poplatek. Tedy alespoň v případě, že Parlament schválí vládní novelu zákona o koncesionářských poplatcích, která kromě navýšení poplatků a jejich indexaci v závislosti na výši inflace přináší i novou definici koncesionáře. Návrh novely bude jedním z témat 19. ročního odborné konference Digimedia 2024, který se uskuteční ve čtvrtek 13. června v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách.

Debaty se zúčastní generální ředitelé České televize Jan Souček a Českého rozhlasu René Zavoral, ředitel Evropské vysílací unie (EBU) pro regulaci a právní záležitosti Richard Burnley, prezidentka Asociace komerčních televizí Klára Brachtlová, generální ředitel FTV Prima Marek Singer a generální ředitel televize Óčko Štěpán Wolde.

Diskutovat se bude i o tom, jaký rozvoj čeká terestrické televizní vysílání a jak mu konkuruje pay TV. V panelu vystoupí Marek Ebert (ČTÚ), Jiří Grund (APMS), Miloš Mastník (České Radiokomunikace), Petr Míl (FTV Prima), Nikola Chrenčíková Pařízková (Digital Broadcasting), Michaela Suráková (Atmedia), Josef Uher (TV Nova) a Petr Vítek (MPO).

Tématem bude také umělá inteligence, o níž přijdou diskutovat Marek Doležel (Česká televize), Petr Mrzena (Česká televize), Martin Mužík (Newton Media), Petr Očko (MPO), Lucie Oravčíková (TV Nova), Martina Poliaková (Český rozhlas), Marcel Procházka (České Radiokomunikace), Josef Šlerka (UISK FF UK) Jakub Unger (Seznam.cz) a Tomáš Večeřa (FTV Prima).

Mluvit se bude i o digitálních sítích pro komerční rádia. Vyjádří se Jacqueline Bierhorst (WorldDAB), Jiří Duchač (Český telekomunikační úřad), Pavel Hájek (Fiera touch), Jiří Hrabák (APSV), Václav Ježek (RTIcz), Jan John (Play.CZ), Jakub Juhas (Broadcast Services), Marcel Procházka (České Radiokomunikace), Miroslav Pýcha (Joe Media) a Karel Zýka (Český rozhlas).

Více informací o konferenci Digimedia 2024, programu a registraci účastníků naleznete zde.

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...