TOP POŘADY 1. POLOLETÍ: DEVADESÁTKY A DALŠÍ NOVÉ SERIÁLY

7. 7. 2022
Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
Především původní seriály TV stanic, minisérie a také televizní premiéry filmových snímků nejvíce bavily diváky před obrazovkami v prvním pololetí 2022.

Nejsledovanějšími pořady prvního pololetí letošního roku byly především nové seriály České televize. Vůbec nejvyšší sledovanost měl seriál Devadesátky, jehož každý díl vidělo více než 2 miliony diváků a průměrná sledovanost dosáhla 2,32 mil. diváků. Nejsledovanější byl díl vysílaný 13. února, který sledovalo 2,4 mil. diváků. Celkově šlo o nejsledovanější seriál za posledních 18 let.

K nejsledovanějším se zařadily také další dvě seriálové novinky: Stíny v mlze, jehož průměrná sledovanost za celou dobu vysílání dosáhla 1,6 mil. diváků 15+ (podíl 36,77 %) a potom komediální Špunti na cestě. Ten odstartoval s vysokou sledovaností 1,9 mil., po celou dobu vysílání ji ale neudržel. I tak souhrnný výsledek představoval 1,43 mil. diváků (podíl 34,12 %) a zařadil se k TOP pořadům prvního pololetí.

Mezi nejsledovanější pořady patřily také dvoudílná série Vražedné stíny s Ondřejem Vetchým a Podezření s Klárou Melíškovou (průměr 1,3 mil. za všechny tři díly) a také filmové snímky, které vznikly s podporou České televize: dokument Karel o zpěvákovi Karlu Gottovi, závěrečný díl Marie Terezie, Šarlatán o léčiteli Janu Mikoláškovi nebo Dům na samotě natočený podle knižní předlohy Michaely Klevisové.

Ze zpravodajských pořadů se mezi TOP pořady dostaly Televizní noviny (TV Nova). Komerční televize se v žebříčku nejsledovanějších pořadů umístily se svými původními seriály. K těm nejúspěšnějším se zařadily zejména letošní novinka ZOO (Prima), která navázala na Slunečnou. V průměru každý díl sledovalo nadprůměrných 1,24 mil. diváků (15+, podíl 31,13 %). Diváci také vyhledávali seriál Odznak Vysočina (Nova), jehož první díl zhlédlo 1,4 mil. diváků, celkový výsledek za všechny odvysílané díly pak představoval 1,1 mil. (podíl 25,37 % v 15+ a 26,59 % v 15-54) a pravidelně nadprůměrnou sledovanost si po celé jarní vysílání udržoval seriál Specialisté (Nova). Premiérové díly vysílané v pondělí od 20:20 sledovalo v průměru 1,128 mil. (15+, podíl 27,48 %).

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...