ASOCIACE HBBTV OZNÁMILA VÍTĚZE LETOŠNÍCH CEN, TROFEJ PUTUJE I K TV NOVA

29. 11. 2023
Iva Dohnálková přebírá ocenění pro TV Nova; Zdroj: hbbtvorg.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
Asociace HbbTV, globální iniciativa zaměřená na poskytování otevřených standardů pro pokročilé interaktivní televizní služby prostřednictvím vysílání a širokopásmových sítí připojeným televizorům a set-top boxům, představila vítěze soutěže HbbTV Awards 2023. Každoročně tak oslavuje výsledky komunity HbbTV, které přispívají k jejímu rozvoji.

Ceny HbbTV Awards 2023 byly předány ve čtyřech kategoriích, udělena byla také jedna cena poroty pro nováčka roku. Ocenění získala i v letošním roce Skupina Nova, jako jediná česká společnost druhý rok po sobě, a to za modré tlačítko v kategorii Nejlepší marketing nebo propagace služby založené na HbbTV.
„Skupina Nova věnuje velkou pozornost digitalizaci a online prostředí a v oblasti HbbTV je jasným průkopníkem v České republice. Já osobně jsem ráda, že toho můžu být součástí a posouvat tuto technologii dopředu. Je skvělé, že nezávislá porota ocenila naši tvrdou práci a motivovala nás tak se stále zdokonalovat a přicházet s dalšími inovacemi,“

doplnila Iva Dohnálková, Business Development Manager HbbTV.Vítězové HbbTV Awards 2023:


Nejlepší využití HbbTV pro řešení založená na reklamě: Media For Europe (MFE - Mediaset España): Cílená reklama na straně serveru pro lineární televizi (Španělsko).
Porota ocenila využití kombinace síly živého vysílání pro masové publikum s efektivitou digitální cílené reklamy.

Nejlepší nástroj nebo produkt pro vývoj nebo poskytování služeb HbbTV: bmt jménem německého pilotního projektu DVB-I: German DVB-I Pilot - zahájení nové éry poskytování HbbTV (Německo). Porota ocenila spojení vysílání a streamování.

Nejlepší technologická inovace v produktu nebo službě HbbTV: ZDF & TeraVolt: ZDFmediathek: Zapping (Německo). Porota vyzdvihla vynikající uživatelský zážitek, který tato pokročilá služba přináší.

Nejlepší marketing nebo propagace služby založené na HbbTV: TV Nova: TN LIVE (Česká republika). Porota ocenila novou službu takto:
 "Jde o inspirativní příklad kanálu, kde pop up zprávy s modrým tlačítkem umožňují divákům přepnout přímo na živé vysílání OTT."

Cena poroty: HbbTV nováček roku: Video Solutions AG: wedotv.com (Itálie). Porota poukázala na myšlenku začlenění kanálů FAST Channels do HbbTV představuje startovací rampu pro tuto technologii a vyjadřuje veškerý dosud neprozkoumaný potenciál tohoto standardu, který otevírá dveře novým způsobům podnikání."
"Jsme nadšeni z vítězů soutěže HbbTV Awards 2023, protože jak zavedení, tak noví hráči na trhu poskytují inovativní služby nové generace, které specifikace HbbTV umožňují. Vítězům gratulujeme!"

řekl Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV.

Vítěze vybrala nezávislá porota složená z mezinárodních odborníků z celkem 26 příspěvků ze 7 zemí. Ceny byly vítězům předány na slavnostním ceremoniálu 28. listopadu 2023 v rámci 11. Sympozia a cen HbbTV v Neapoli, které společně pořádaly Asociace HbbTV a italská asociace digitální televize Comunicare Digitale.

Zdroj: hbbtvorg.com

Načítání dalších...