TELEVIZE 2022: NOVA VEDE U MLADŠÍCH, POSÍLILA PRIMA, ČT NEJSILNĚJŠÍ

3. 1. 2023
Zdroj: GettyImages.com
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA
Stanice České televize zůstaly i v roce 2022 v souhrnu nejsledovanějšími v celodenním i večerním vysílání v univerzální skupině 15+. TV Nova byla opět první v mladších diváckých skupinách a stanice skupiny Prima si meziročně polepšily nejvíce.

Česká televize se s průměrným podílem na sledovanosti 31,47 % v celodenním vysílání v divácké skupině starší 15 let stala popáté v řadě nejvyhledávanějším tuzemským televizním vysílatelem. Nejvyššího podílu dosáhly stanice České televize v roce 2022 v uvedené divácké skupině  i v hlavním vysílacím čase. Ukazují to href="/slovnik-detail/?keyword=Data&post=6343"
target="_blank" class="search-highlight">dataV oblasti mediálního marketingu se jedná o informace o spotřebitelích, které zahrnují mimo jiné nákupní chování, osobní zájmy nebo psychografiku. Vlastníkem dat je buď klient/inzerent nebo mohou být získána od externích poskytovatelů. „Deklarovaná data“ jsou informace o pohlaví, adrese, věku, ale i postojích či hodnotách a jsou poskytnuta s přímým souhlasem jednotlivých osob, zatímco „pozorovaná/zaznamenaná data“ jsou shromažďována např. pomocí souborů cookies, které sledují preference a zájmy napříč internetem. oficiálního měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere.

Televizní skupina Nova zaznamenala i v roce 2022 nejvyšší podíl v mladších diváckých skupinách 15-54 a 15-69 v celodenním vysílání i v hlavním vysílacím čase.

Skupina Prima si v loňském roce připsala meziročně nejvyšší navýšení podílu na sledovanosti. V celodenním vysílání 15+ se stala druhou nejsilnější, když v této kategorii zaznamenala nejvyšší meziroční navýšení z klíčových diváckých skupin.

V hlavním vysílacím čase se oproti roku 2021 zvýšil také podíl zastupitelství Atmedia.

​Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, 1.1.-31.12. 2021/2022, TV živě+ href="/slovnik-detail/?keyword=Ts0-3&post=6614"
target="_blank" class="search-highlight">TS0-3viz Odložené sledování ke dni 1.1. 2023. Prime-time = 19:00-23:00, změna uvedena v procentních bodech

Vývoj TV stanic


Z jednotlivých televizních stanic si nejvíce polepšily právě tematické stanice skupiny Prima. Konkrétně CNN Prima News, která meziročně zvýšila podíl o 0,8 procentního bodu na 1,75 % (15+, celý den).  Pomohly také nejmladší stanice Prima Show a Prima Star a podíl navýšily Prima Love a Prima Krimi.

Také skupině Nova pomohl nejmladší z kanálů Nova Lady a také stanice Nova Gold.

Ze stanic České televize se meziročně dařilo stanici ČT2. Ve své divácké skupině posílil také dětský kanál ČT:D a kulturní ČT art dosáhl na svoji historicky druhou nejvyšší roční hodnotu.

O téměř 0,3 procentního bodu navýšila loni svůj podíl Televize Seznam, která tak překonala 1% href="/slovnik-detail/?keyword=Podíl na sledovanosti&post=6493"
target="_blank" class="search-highlight">podíl na sledovanostiviz Share.

Nejsilnější televizní stanicí je nadále TV Nova, následovaná ČT1 a TV Prima.

Podíl vybraných stanic (%), rok 2022, celý den naleznete na stránce mediaguru.cz.

Nejsledovanějšími pořady roku 2022 byly premiérová vánoční pohádka Krakonošovo tajemství (ČT1, 3,5 mil. diváků 15+), následovaná štědrovečerní pohádkou Tajemství staré bambitky 2 (ČT1, 2,9 mil. diváků) a seriálem Devadesátky (ČT1, 2,3 mil. diváků).

Zdroj: mediaguru.cz

Načítání dalších...