KONEC BEZPLATNÉHO VYSÍLÁNÍ? EVROPA ŘEŠÍ BUDOUCNOST, ČESKO JE OPATRNÉ

19. 2. 2026 Debata o budoucnosti pozemní televize a analogového rádia se přesouvá k regulatorním rozhodnutím. Zatímco ve Francii zaznívají předpovědi konce terestriky do deseti let a Slovensko už bezplatné komerční stanice opustilo, Británie zachovává FM minimálně do roku 2032. Česko zatím sází na stabilitu a postupnou evoluci.



POZEMNÍ TELEVIZE ZŮSTANE VE STÁVAJÍCÍ PODOBĚ DO ROKU 2031

15. 12. 2023 Pozemní televizní vysílání (DTT) má ve stávajících kmitočtových rozsazích od 470 do 694 MHz fungovat minimálně do roku 2031, rozhodla konference WRC-23.



OPERÁTOŘI VIDÍ SMYSL POZEMNÍ TELEVIZE I PO ROCE 2030

19. 10. 2023 Telekomunikační firmy nadále plánují investovat do rozvoje pozemního digitálního vysílání, a to i v dlouhodobém horizontu. Vyplynulo to z oborové konference Radiokomunikace, která se konala v úterý v Pardubicích.



Nova Lady

NOVA ZÍSKALA OD RRTV LICENCI NA ŽENSKÝ KANÁL NOVA LADY

12. 8. 2021 RRTV udělila TV Nova licenci pro program Nova Lady, a to pro terestrické a internetové vysílání.